Seniorzy – rusza projekt – “Sprawni w każdym wieku”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pcimiu informuje, iż od miesiąca marca 2024r. w miejscowości – Trzebunia,  a od miesiąca kwietnia w miejscowości Pcim, będzie kontynuowany projekt „Sprawni w każdym wieku” – kompleksowe wsparcie osób starszych i/lub niepełnosprawnych z terenu Gminy Pcim, współfinansowanego przez Wojewodę Małopolskiego.

W ramach projektu planujemy następujące formy wsparcia:

1. Aktywizacja seniorów poprzez cykliczne spotkania w ramach utworzonych Kół Seniora:

– warsztaty usprawniające prowadzone przez rehabilitanta

– warsztaty kulinarne dotyczące zdrowego odżywiania

– warsztaty plastyczno-florystyczne

– wyjścia na basen

– warsztaty teatralne

– warsztaty ekologiczne

i wiele innych atrakcji i niespodzianek

1. Gminny Dzień Seniora

Uwieńczeniem prowadzonych działań będzie spotkanie podsumowujące realizację projektu Gminny Dzień Seniora.

W związku z powyższym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pcimiu ogłasza nabór uczestników projektu.

Beneficjentem projektu może zostać osoba spełniająca jednocześnie następujące warunki:

1. Mieszka na terenie Gminy Pcim.
  2. Jest osobą w wieku 60+ lub niepełnosprawną posiadającą ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
  3. Wyrazi zgodę na udział w projekcie.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie mogą zgłaszać się osobiście do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 lub telefonicznie. Informacja telefoniczna pod numerem 12 274 91 02

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROJEKCIE

Plakat - informacyjny