Program Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością – edycja 2024

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”   – edycja 2024

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pcimiu realizuje program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”  dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, który finansowany jest ze środków państwowego funduszu celowego – Funduszu Solidarnościowego.

Na realizację Programu w roku 2024 Gmina Pcim otrzymała środki finansowe w wysokości:

– wartość dofinansowania: 152 117,60 zł

– całkowita wartość: 152 117,60 zł

Programem w roku 2024 r., zgodnie ze złożonym wnioskiem, objętych zostanie 8 osób,
w tym:

• 6 osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności
  • 2 osoby posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,

Celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby te będą miały możliwość skorzystania z pomocy asystenta m.in. przy załatwianiu spraw urzędowych czy podejmowaniu różnego rodzaju aktywności społecznej. Program ma na celu również przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych czy sportowych.

AOON - 2024

Plakat informacyjny