Ogłoszenie o pracy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pcimiu poszukuje osoby chętnej do świadczenia usług Opieki Wytchnieniowej – edycja 2024 na terenie miejscowości Trzebunia.

– okres trwania umowy – marzec 2024r. do grudzień 2024r.

– rodzaj zatrudnienia – umowa zlecenia – 240 godz. łącznie

– wymagane kwalifikacje:

Usługi opieki wytchnieniowej, mogą być świadczone, przez osoby nie będące członkami rodziny osoby z niepełnosprawnością, opiekunami osoby z niepełnosprawnością lub osobami faktycznie zamieszkującymi razem z osobą z niepełnosprawnością, które:

1) posiadają dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie: asystent osoby niepełnosprawnej, pielęgniarka, siostra PCK, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, fizjoterapeuta lub

2) posiadają co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom z niepełnosprawnościami, np. doświadczenie zawodowe, doświadczenie w udzielaniu wsparcia osobom z niepełnosprawnościami w formie wolontariatu, lub

3) zostaną wskazane przez uczestnika Programu w Karcie zgłoszenia do Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, której wzór stanowi załącznik nr 7 do Programu.

Posiadanie doświadczenia, o którym mowa w pkt 2, może zostać udokumentowane pisemnym oświadczeniem podmiotu, który zlecał udzielanie bezpośredniej pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Podmiotem tym może być również osoba fizyczna (a więc nie tylko osoba prawna, czy jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej), która zleciła udzielenie bezpośredniej pomocy osobie z niepełnosprawnością.

Zgłoszenia osób chętnych do realizacji w/w usług są przyjmowane w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu do dnia 20 marca 2024r.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu 12 274 91 02