Kampania społeczna “Nie otwieraj drzwi przemocy” w Gminie Pcim

Kampania społeczna Nie otwieraj drzwi przemocy ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców w społeczności lokalnej. Podejmowane podczas kampanii działania mają z zadanie podnoszenie świadomości, wrażliwości i odpowiedzialności społecznej oraz przekazanie niezbędnych informacji dotyczących placówek i numerów pomocowych dla osób doświadczających przemocy

Czas kampanii –  maj – czerwiec 2024r

W ramach kampanii zaplanowano następujące działania:

• przygotowanie i rozpowszechnienie ulotek i materiałów dotyczących przemocy domowej oraz możliwości uzyskania pomocy i wsparcia dla osób doznających przemocy  domowej – czerwiec
  • konkurs plastyczny którego celem jest wykonanie pracy plastycznej o tematyce nawiązującej do reagowania na przemoc, nie pozostawania obojętnym na krzywdę wyrządzaną drugiemu człowiekowi. Konkurs jest dedykowany dla uczniów klas V-VII Szkół Podstawowych z terenu Gminy Pcim ostateczny termin oddania prac konkursowych 23.05.2024r. (konkurs jest organizowany przez Szkoły Podstawowe).
  • przygotowanie i rozpowszechnienie krótkiego spotu edukacyjno-informacyjnego – czerwiec
  • zorganizowanie szkoleń dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz przedstawicieli placówek oświatowych  z zakresu nowych regulacji prawnych dotyczących przemocy domowej oraz procedury NK – maj
  • Publikację i prezentację profilaktycznych postów propagujących reagowanie na przemoc wśród uczniów szkół podstawowych – czerwiec
  • Działania mające na celu wykazanie solidarności i wsparcia dla kampanii „Biała wstążka”, która jest największym przedsięwzięciem na świecie w obszarze przeciwdziałania przemocy. Wsparcie będzie miało charakter symboliczny oparty o identyfikację symbolu białej wstążki w trakcie trwania tygodnia profilaktyki tj. 10-14 czerwca 2024r. wśród pracowników UG, GOPS, Placówek Oświatowych oraz członków organizacji pozarządowych – KGW.
  • tydzień profilaktyki.

Podczas tygodnia profilaktyki w okresie od 10 do 14 czerwca 2024r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pcimiu dyżury pełnić będą:

• funkcjonariusz Policji,
  • członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
  • prawnik,
  • specjaliści pracy socjalnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu,
  • interwent kryzysowy,
  • psycholog

Dyżury specjalistów odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pcimiu 32-432 Pcim 1177 pok. 3

Możliwe jest wcześniejsze zarezerwowanie terminów u specjalistów. Prosimy o kontakt  pod numerem 12 274-91-02 wew. 32 lub 34 lub osobiście w siedzibie GOPS w Pcimiu

Dokładne terminy dyżurów poszczególnych specjalistów zostaną podane w późniejszym terminie.

Kampania jest realizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pcimiu, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Gminie Pcim oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Pcim.

Honorowy Patronat nad kampanią społeczną „Nie otwieraj drzwi przemocy”
w Gminie Pcim objął Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk